نتایج یک بررسی جدید در کشور چین نشان می دهد که موبایل پرچمدار سال ۲۰۱۶ کمپانی مطرح شیائومی محبوب ترین تلفن هوشمند در میان کاربران این کشور پهناور است. این خبر چندان هم عجیب نیست، چرا که Mi5 کلیه ویژگی های یک پرچمدار سال ۲۰۱۶ را در قالب بدنه ای فلزی و البته برچسب قیمتی بسیار مناسب به مشتریان خود عرضه می کند.

جالب تر این که دومین موبایل هوشمند محبوب چینی ها هم از ساخته های شیائومی است. بر طبق این بررسی فبلت ردمی نوت ۳ این کمپانی توانسته جایگاه دوم را در فهرست مذکور از آن خود کند. از این کمپانی فبلت غول پیکر Mi Max نیز در میان ده موبایل اول قرار دارد.

گرچه تمام برندهای این فهرست در کشور چین و البته میان علاقه مندان دنیای تکنولوژی کاملاً شناخته شده هستند، اما به احتمال فراوان تنها موبایل کاملاً شناخته شده برای عموم مردم، گلکسی S7 اج سامسونگ باشد که توانسته جایگاه پنجم را در اختیار بگیرد. ضمن این که این پرچمدار سامسونگ تنها موبایل غیر چینی حاضر در میان محبوب ترین های بازار چین است.

در انتها باید این نکته را در نظر گرفت که فهرست فوق بسیار متغیر بوده و می تواند در عرض چند هفته دچار تغییر و تحول شود. بنابراین اگر در روزهای آینده شاهد حضور تلفن هوشمند تازه معرفی شده OnePlus 3 در رده های بالای جدول بودید، به هیچ وجه تعجب نکنید. اما در هر حال محبوب بودن در بزرگترین بازار تلفن های هوشمند دنیا به طور قطع موهبتی بزرگ برای هر شرکتی به حساب می آید.