به تازگی مشخصات سخت افزاری دو گوشی آلکاتل که هنوز معرفی نشده اند در فضای مجازی منتشر شده است. این دو گوشی که Idol 4 و ۴S نام دارند به صورت سهوی در لیست سایت پشتیبانی کمپانی قرار گرفته و تقریبا تمام مشخصات آن‌ها لو رفته است. البته پس از مدتی کمپانی به اشتباه خود پی برده و لیست را برداشته است.
گوشی Idol 4S از یک پردازنده‌ی ۸ هسته ای (۴ هسته با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز و ۴ هسته با فرکانس ۱.۴ گیگاهرتز) بهره می‌برد. در این گوشی از یک صفحه‌ی ۵.۵ اینچی AMOLED با رزولوشن QHD استفاده شده است. گوشی جدید آلکاتل دارای ۳ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره سازی بوده که به لطف کارت حافظه‌ی میکرو اس دی می‌توان آن را افزایش نیز داد. در این گوشی یک باتری با ظرفیت ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر بر ساعت استفاده شده و یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی در عقب و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی نیز در جلوی گوشی قرار دارد. این گوشی مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۶.۰ بوده و از VoLTE نیز پشتیبانی می‌کند.

گوشی دیگر آلکاتل که Idol 4 نام دارد از یک پردازنده‌ی ۸ هسته ای (۴ پردازنده با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز و ۴ پردازنده با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز) بهره می‌برد. این گوشی دارای یک صفحه‌ی ۵.۲ اینچی IPS بوده و دارای گزینه‌های حافظه‌ی رم ۲ و ۳ گیگابایتی خواهد بود. میزان فضای داخلی نیز ۱۶ گیگابایت بوده که به لطف کارت حافظه‌ی میکرو اس دی می‌توان آن را افزایش نیز داد. در عقب این گوشی از یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و در حلوی آن نیز یک دوربین ۸ مگاپیکسلی قرار دارد. همچنین باتری با ظرفیت ۲,۶۱۰ میلی‌آمپر بر ساعت نیز وظیله تامین انرژی گوشی را بر عهده دارد. جالب است بدانید که این گوشی نیز مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۶.۰ است.

البته هنوز خبری از قیمت و زمان عرضه‌ی این دو گوشی منتشر نشده است اما به احتمال زیاد آلکاتل در MWC 2016 از این دو گوشی رونمایی خواهد کرد.