همواره یکی از نقاط قوت گوشی‌های هوشمند اپل دوربین آن‌ها بوده است. اپل در سال 2015 وضوح دوربین آیفون را به 12 مگاپیکسل رساند اما ظاهراً قصد دارد برای آیفون 7 از یک فناوری کاملاً جدید دوربین دوگانه استفاده کند.

همان‌طور که اچ‌تی‌سی برای اولین بار در One M8 از دوربین دوگانه استفاده کرد و ال‌جی نیز به فکر استفاده از دوربین دوگانه در جی 5 افتاده است ظاهراً اپل نیز تصمیم مشابهی دارد. با وجود این‌که تا معرفی رسمی از آیفون 7 بیش از 7 ماه باقیست اما کارشناسان KGI که پیش از این نیز اطلاعات مهمی را به درستی پیش‌بینی کرده بودند با توجه به سرمایه‌گذاری‌های اپل خبر از دوربین‌های دوگانه در آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس داده‌اند. طبق روال اپل انتظار داریم آیفون 7 نیز نسخه‌ای بزرگ‌تر با نام آیفون 7 پلاس داشته باشد و به اعتقاد KGI امکان استفاده از دوربین دوگانه در این مدل بیشتر است.

طبق این شایعه آیفون 7 پلاس از ماژول دوگانه دوربین ساخت شرکت LinX استفاده خواهد کرد که در ساخت سنسورهای فوق باریک برای گوشی‌های هوشمند شهرت دارد و اپل در سال 2015 آن را خریداری کرده است. گفته می‌شود دو سنسور 12 مگاپیکسلی در آیفون جدید به کار گرفته می‌شود که یکی دارای لرزش‌گیر اپتیکال تصویر و با زاویه دید گسترده بوده و دیگری به یک لنز تله‌فوتو با بزرگ‌نمایی 2 تا 3 برابری مجهز است. با وجود این‌که لرزش‌گیر OIS برای آیفون جدید نیست اما زوم اپتیکال را برای اولین بار در آیفون خواهیم دید.

به این ترتیب آیفون جدید می‌تواند بدون افت کیفیت تا سه برابر روی سوژه‌ها زوم کند و همچنین به لطف دوربین دوگانه تصاویر با عمق میدان پایین شبیه به One M8 نیز موسوم به bokeh ثبت کند. مینگ-چی کو اعتقاد دارد که شاید تمامی نسخه‌های آیفون 7 پلاس به دوربین دوگانه مجهز نشوند و حدود 25 تا 35 درصد آن‌ها شاید با نامی جدید و البته قیمتی بیشتر به آخرین فناوری عکاسی اپل مجهز شوند. عرضه مجموعاً 3 نسخه از آیفون 7 آن هم بدون احتساب نسخه احتمالی مینی کمی دور از واقعیت به نظر می‌رسد اما مسلماً اپل از خرید LinX در سال گذشته میلادی هدف مشخصی داشته است.