شرح مختصر :   در این پروژه با استفاده از آی سی ATMEGA128 و  سنسور LM35 می توانیم دما را بر حسب درجه سانتیگراد بر روی LCD نمایش دهیم و نسبت به دما هیتر و یا کولری را روشن و خاموش نمود.

اگر دما از 30 درجه سانتیگراد بیشتر شد یکی از خروجی ها یک شود (ما led آبی رو به خروخی متصل کردیم که میتونید خودتون این خروخی رو به یه رله متصل کنید تا بتونید یک فن، پنکه و یا حتی کولر را روشن و خاموش کنیدالبته در این صورت باید کمی در کد تغیرات بدید وگرنه با تغییر سریع دما کولر روشن و خاموش میشه و نتیجه اش سوختن کولر هست) و اگر دما از 16 درجه سانتیگراد کمتر بشه یکی از خروجی ها یک شود (ما led قرمز رو به خروخی متصل کردیم که مثل قبل میتونید خودتون این خروخی رو به یه رله متصل کنید اما بجای فن، پنکه و یا کولر اینجا باید یک گرمکن برقی  را رو به رله متصل کنید البته و مثل قبل اینجا هم باید کمی در کد تغیرات بدید وگرنه با تغییر سریع دما گرمکن روشن و خاموش میشه و نتیجه اش سوختن ان هست).. نرم افزار این پروژه با Codevision نوشته شده است. معروفترین Sensor  تشخیص دما موجود در بازار Lm35 می‏باشد

 

این سنسور تغییرات دمای مورد نظر را به ولتاژ آنالوگ تبدیل می‏کند.  این سنسور دارای سه پایه می‏باشد در صورتی که سنسور روربروی ما قرار گیرد  اولین پایه ، سمت چپ VCC می‏باشد که به ۵ ولت وصل می‏شود. پایه وسط ، ولتاژ خروجیVout است که به میکروکنترلر متصل می‏شود. پایه سوم ، زمین یا GND سنسور است. محدوده دمایی که این سنسور قادر به انداه گیری آن می‏باشد بین ۵۵- تا ۱۵۰+ درجه سانتیگراد است و این سنسور به ازای هر درجه سانتیگراد ۱۰ میلی ولت ولتاژ خروجی را تغییر میدهد . یعنی به ازای دمای ۱ درجه ، ولتاژ خروجی سنسور ۱۰ میلی ولت و به ازای ۱۰۰ درجه خروجی سنسور ۱۰۰۰ میلی ولت می‏باشد.  همچنین به ازای دمای ۲۰- درجه خروجی سنسور ۲۰۰- میلی ولت می‏باشد .  این پروژه شامل فایل های زیر میباشد:

 

۱- فایل هگز

۲- فایل پروتئوس

۳- شماتیک پروژه

4- فیلمی از برنامه پروتئوس و نحوه کارکرد برنامه

به زودی کلیپ آموزش برنامه نویسی این پروژه در وبلاگ گذاشته میشود اگر تمایل به دریافت رایگان این کلیپ رو دارید ایمیل خود را تا 10 بهمنماه در قسمت ارتباط با ما قرار دهید.

برای دانلود کلیک کنید

هزینه قابل پرداخت 2500 تومان میباشد
حجم: 1.04 مگابایت

رمز فایل : www.projectjo.ir