کاربرانی که به بازی های آنلاین علاقه دارند پینگ اینترنت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.پینگ سرعت پاسخ گویی اینترنت به حساب میاید. به این معنا که شما هنگامی که درخواستی را بهاینترنت ارسال میکنید سرعت ارسال و آماده شدن درخواست شما برای دریافت را پینگ میگویند که این عدد هرچه کمتر باشد یعنی مدت زمان کمتری برای پاسخ دهی صرف میشود.

 در ادامه مطلب روش کاهش پینگ را آموزش خواهیم داد.

 پینگ اینترنت نسبت مستقیمی با شرکت ارائه دهنده اینترنت دارد، اگر از یک شرکت معتبر که اینترنت با کیفیتی را ارائه میدهد سرویس خود را تهیه کنید کمتر با این مشکلات روبرو خواهید شد.

 گاهی اوقات ممکن است شرکت های معتبر اینترنتی نیز دچار افت کیفیت شوند و پینگ شما بالا برود.

 ابتدا با استفاده از دکمه های ویندوز و R وارد Run شده و دستور CMD را تایپ و اجرا کنید تا وارد محیط Command شوید.

 دستور ping 8.8.8.8 -t را در CMD وارد کنید و اینتر را بزنید، مقدار پینگ اینترنت خود را بر حسب میلی ثانیه مشاهده خواهید کرد که به صورت مداوم نمایش داده میشود.

 از طریق آی پی 192.168.1.1 وارد قسمت تنظیمات مودم شده و از قسمت Status میتوانید دکمه Disconnet را بزنید سپس کانکت کنید تا رنج آی پی تغییر کرده و به روتر دیگری متصل شوید تا پینگ اینترنت بهتر شود.

 گاهی اوقات این روش برای بعضی از ISP ها کارایی نداشته زیرا از یک روتر استفاده میکنند و تاثیری در پینگ نخواهد داشت. در این صورت میتوانید از یک سرویس VPN اروپا استفاده کنید و دوباره پینگ خود را تست کنید و مشاهده خواهید کرد که تاثیری زیادی در پایین آوردن پینگ خواهد داشت.