اگر طی چند ساعت اخیر اخبار بخش سخت افزار فارنت را دنبال کرده باشید، بدون شک در جریان هستید که امروز کوالکام از تراشه جدیدی با نام اسنپ‌دراگون ویر 210 برای ساعت‌های هوشمند رونمایی کرده است. در همین رابطه به نظر می‌رسد شرکت ال‌جی طی ماه‌های آینده حداقل یک ساعت هوشمند با بهره‌گیری از این پردازنده راهی بازار خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات قبلی، می‌دانیم که اسنپ‌دراگون 2100 نسبت به اسنپ‌دراگون 400 که به طور مرسوم بر روی ساعت‌های هوشمند امروزی استفاده می‌شود، 30 درصد کوچک‌تر است، 25 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند، یک هاب سنسور کم مصرف دارد که دقت اندازه‌گیری را نیز نسبت به اسنپ‌دراگون 400 بهبود می‌بخشد و اینکه از نظر اتصالات نیز مودم 4G LTE به همراه GNSS و وای‌فای و بلوتوث کم‌مصرف درون آن گنجانده شده است.

تمامی این قابلیت‌ها باعث می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده ساعت هوشمند به سمت تولید محصولی ظریف‌تر با بهره‌گیری از تراشه اسنپ‌دراگون 2100 ترغیب شوند. در همین حال نیز مدیر ارشد بخش گجت های پوشیدنی ال‌جی David Yoon، تائید کرده که شرکت متبوعش در سال جاری حداقل یک ساعت هوشمند باریک‌تر به لطف تراشه جدید کوالکام راهی بازار خواهد کرد.

به طور طبیعی بر اساس قابلیت‌های یاد شده، انتظار می‌رود ساعت هوشمندی که David Yoon از آن سخن به میان آورده، نسبت به سایر محصولات این‌چنینی ال‌جی از ضخامت و وزن به مراتب کمتری برخوردار باشد، این در حالی است که افزایش عمر شارژ باتری نیز از دور از انتظار نخواهد بود. البته بدهی است که این محصول به طور پیش‌فرض به آخرین نسخه پلتفرم اندروید ویر تجهیز نیز شود.

لازم به یادآوری است که ال‌جی هم‌اکنون دو نماینده G Watch R و LG Watch Urbane در بین ساعت‌های هوشمند اندرویدی بازار دارد که از محبوبیت خاصی نیز برخوردار هستند، از این رو این شرکت کره‌ای برای حفظ اعتبار هم که شده بار دیگر تمام تلاش خود را در جهت عرضه محصولی بدون نقص به کار خواهد گرفت.