بر اساس تصاویر درز کرده از نسخه جدید پی‌سی مرورگر گوگل کروم، به نظر می‌رسد مانتین ویوها بالاخره تحت فشار استفاده کنندگان از این مرورگر سنت‌شکنی کردند و رابط کاربری آن را به طرز محسوسی سروسامان بخشیده‌اند.

اگر به خاطر داشته باشید هفته گذشته وب‌سایت The Next Web، مبحثی در Google Code کشف کرد که نشان می‌دهد می‌توان طراحی متریال را در کروم و البته در سیستم‌عامل Chrome OS فعال کرد. در همین رابطه به تازگی تصاویر آپدیت جدید مرورگر کروم گوگل منتشر گردیده که از به کارگیری طراحی متریال شبیه آن چیزی که پیش‌تر نه نسخه اندروید و iOS این مرورگر شاهد بویم حکایت می‌کند.

نویسنده مطلب بیان می‌کند که در نسخه جدید مرورگر مورد بحث، در نگاه اول هرچند تغییرات بنیادین مشاهده نمی‌شود، با این حال با فعال کردن چند Flag در بخش تنظیمات ظاهری، می‌توان به رابط کاربری توسعه یافته طبق طراحی متریال دسترسی داشت. زاویه‌دار شدن تب‌ها، به کار گیری آیکون‌های جدید سیستمی و ایجاد تغییرات اساسی در بخش‌های دانلود، تنظیمات و همچنین History در کنار اضافه شدن منوی سه‌نقطه موسوم به همبرگری از جمله تغییرات ظاهری نسخه جدید مرورگر گوگل کروم هستند.

هرچند تاکنون اطلاعات دقیقی از زمان پیاده‌سازی رسمی طراحی متریال در نسخه پی‌سی و مکینتاش گوگل کروم منتشر نشده است، با این حال بر اساس تصاویر درز کرده این اتفاق به زودی زود رخ خواهد داد.